CMRV050/030 DC100, 12V, 0,14 kW, 9,4 o/min, IP40 snekkegearmotor
Information om produktet "CMRV050/030 DC100, 12V, 0,14 kW, 9,4 o/min, IP40 snekkegearmotor"
Dobbelt snekkegear med DC-motor, IP40, effekt=0,14 kW, hastighed=9,4 o/min
Spænding=1 x 12 Volt, beskyttelsesklasse=gearkasse IP55, motor IP40, strømforbrug=12 V/16,8 A,
Driftstilstand=S2 (korttidsdrift), hulaksel=25 mm, motorhastighed=2 poler, udvekslingsforhold (i)=300,
Drejningsmoment=67 Nm, servicefaktor (f.s.)=1,07, tilslutning=udledningskabel (1 m), vægt=9,6 kg.
En ekstern hastighedskontrol er tilgængelig som ekstraudstyr.
Gearmotoren kan drives i begge omdrejningsretninger og leveres med oliepåfyldning.
I henhold til VDE 0105 og IEC 364 må alt arbejde på det elektriske drev kun udføres af kvalificeret personale.
Fra gearkassestørrelse 110 skal installationspositionen også specificeres.
Alle produktbilleder er uforpligtende eksempler!
| Drejningsmoment: | 51 bis 100 Nm |
|---|---|
| Præstation: | 0,14 kW |
| Hastighed: | 5 bis 10 Upm |
| Akslens diameter: | 25 mm |
| Design: | Dobbelt snekkegear |
| Spænding: | 12 V DC |
| Beskyttelsesklasse: | IP40 |
| Serie: | CMRV-Serie |
| Drejningsmoment: | 51 bis 100 Nm |
|---|---|
| Præstation: | 0,14 kW |
| Hastighed: | 5 bis 10 Upm |
| Akslens diameter: | 25 mm |
| Design: | Dobbelt snekkegear |
| Spænding: | 12 V DC |
| Beskyttelsesklasse: | IP40 |
| Serie: | CMRV-Serie |