CMRV090/040 DC180, 12V, 0,25 kW, 4,6 o/min, IP66 snekkegearmotor
Information om produktet "CMRV090/040 DC180, 12V, 0,25 kW, 4,6 o/min, IP66 snekkegearmotor"
Dobbelt snekkegear med DC-motor, IP66, effekt=0,25 kW, hastighed=4,6 o/min
Spænding=1 x 12 Volt, beskyttelsesklasse=gearkasse IP55, motor IP66, strømforbrug=12 V/30,0 A,
Driftstilstand=S2 (korttidsdrift), hulaksel=35 mm, motorhastighed=2 poler, udvekslingsforhold (i)=600,
Drejningsmoment=366 Nm, servicefaktor (f.s.)=1,2, tilslutning=lead-out-kabel (1 m), vægt=22,5 kg.
En ekstern hastighedskontrol er tilgængelig som ekstraudstyr.
Gearmotoren kan drives i begge omdrejningsretninger og leveres med oliepåfyldning.
I henhold til VDE 0105 og IEC 364 må alt arbejde på det elektriske drev kun udføres af kvalificeret personale.
Fra gearkassestørrelse 110 skal installationspositionen også specificeres.
Alle produktbilleder er uforpligtende eksempler!
| Drejningsmoment: | 301 bis 400 Nm |
|---|---|
| Præstation: | 0,25 kW |
| Hastighed: | 1 bis 4,9 Upm |
| Akslens diameter: | 35 mm |
| Design: | Dobbelt snekkegear |
| Spænding: | 12 V DC |
| Beskyttelsesklasse: | IP66 |
| Serie: | CMRV-Serie |
| Drejningsmoment: | 301 bis 400 Nm |
|---|---|
| Præstation: | 0,25 kW |
| Hastighed: | 1 bis 4,9 Upm |
| Akslens diameter: | 35 mm |
| Design: | Dobbelt snekkegear |
| Spænding: | 12 V DC |
| Beskyttelsesklasse: | IP66 |
| Serie: | CMRV-Serie |