CMRV090/040 DC250, 12V, 0,35 kW, 5,6 o/min, IP40 snekkegearmotor
Information om produktet "CMRV090/040 DC250, 12V, 0,35 kW, 5,6 o/min, IP40 snekkegearmotor"
Dobbelt snekkegear med DC-motor, IP40, effekt=0,35 kW, hastighed=5,6 o/min
Spænding=1 x 12 Volt, beskyttelsesklasse=gearkasse IP55, motor IP40, strømforbrug=12 V/38,5 A,
Driftstilstand=S2 (korttidsdrift), hulaksel=35 mm, motorhastighed=2 poler, udvekslingsforhold (i)=500,
Drejningsmoment=291 Nm, servicefaktor (f.s.)=0,96, tilslutning=terminalbolt, vægt=22,5 kg.
En ekstern hastighedskontrol er tilgængelig som ekstraudstyr.
Gearmotoren kan drives i begge omdrejningsretninger og leveres med oliepåfyldning.
I henhold til VDE 0105 og IEC 364 må alt arbejde på det elektriske drev kun udføres af kvalificeret personale.
Fra gearkassestørrelse 110 skal installationspositionen også specificeres.
Alle produktbilleder er uforpligtende eksempler!
| Drejningsmoment: | 201 bis 300 Nm |
|---|---|
| Præstation: | 0,35 kW |
| Hastighed: | 5 bis 10 Upm |
| Akslens diameter: | 35 mm |
| Design: | Dobbelt snekkegear |
| Spænding: | 12 V DC |
| Beskyttelsesklasse: | IP40 |
| Serie: | CMRV-Serie |
| Drejningsmoment: | 201 bis 300 Nm |
|---|---|
| Præstation: | 0,35 kW |
| Hastighed: | 5 bis 10 Upm |
| Akslens diameter: | 35 mm |
| Design: | Dobbelt snekkegear |
| Spænding: | 12 V DC |
| Beskyttelsesklasse: | IP40 |
| Serie: | CMRV-Serie |