Elektrisk motor - IP23 280M-90 kW-6pol-B3
Information om produktet "Elektrisk motor - IP23 280M-90 kW-6pol-B3"
Elmotor, effekt=90 kW, hastighed=1000 o/min, design=B3
Spænding=3 x 400/690 V-50 Hz, effektivitetsklasse=IE3, effektivitet=94,9 %, lakering=RAL 7031 (blågrå),
Beskyttelsesklasse=IP23, Temperaturføler=3 x PTC130°C og 3 x PTC150°C termistorer, stilstandsopvarmning, Aksel=80 x 170 mm
Vægt=760 kg, driftstilstand=S1- 100% ED, klemkasseplacering=top, hus=gråt støbejern, isoleringsklasse=F, TEFC IC01,
Kugleleje=SKF eller tilsvarende, køling=intern køling, motorfødder=støbte (hvis til stede).
Den elektriske motor er egnet til brug med frekvensomformere og til begge rotationsretninger.
I henhold til VDE 0105 og IEC 364 må alt arbejde på det elektriske drev kun udføres af kvalificeret personale
Kvalificeret personale. Send os en forespørgsel om ændringer eller specialdesign.
Fås også i en flangeversion mod et ekstra gebyr.
Vigtig information
Denne drivenhed er et specialfremstillet produkt. Returnering eller annullering accepteres ikke!
Alle produktbilleder er kun til illustrative formål. Tekniske specifikationer kan ændres.
| Driftstilstand: | S1 |
|---|---|
| Præstation: | 90 kW |
| Hastighed: | 1000 Upm / 6 polig |
| Akslens diameter: | 80 mm |
| Design: | B3 |
| Spænding: | 3 x 400/690 V |
| Rotationsretning: | Links, Rechts |
| Effektivitetsklasse: | IE 3 |
| Driftstilstand: | S1 |
|---|---|
| Præstation: | 90 kW |
| Hastighed: | 1000 Upm / 6 polig |
| Akslens diameter: | 80 mm |
| Design: | B3 |
| Spænding: | 3 x 400/690 V |
| Rotationsretning: | Links, Rechts |
| Effektivitetsklasse: | IE 3 |