Elektrisk motor - IP23 315M-132 kW-6pol-B3
Information om produktet "Elektrisk motor - IP23 315M-132 kW-6pol-B3"
Elmotor, effekt=132 kW, hastighed=1000 o/min, design=B3
Spænding=3 x 400/690 V-50 Hz, effektivitetsklasse=IE3, effektivitet=95,4 %, lakering=RAL 7031 (blågrå),
Beskyttelsesklasse=IP23, Temperaturføler=3 x PTC130°C og 3 x PTC150°C termistorer, stilstandsopvarmning, Aksel=90 x 170 mm
Vægt=990 kg, driftstilstand=S1- 100% ED, klemkasseplacering=top, hus=gråt støbejern, isoleringsklasse=F, TEFC IC01,
Kugleleje=SKF eller tilsvarende, køling=intern køling, motorfødder=støbte (hvis de findes).
Den elektriske motor er egnet til brug med frekvensomformere og til begge rotationsretninger.
I henhold til VDE 0105 og IEC 364 må alt arbejde på det elektriske drev kun udføres af kvalificeret personale
Kvalificeret personale. Send os en forespørgsel om ændringer eller specialdesign.
Fås også i flangeversion mod ekstra betaling.
Vigtig information
Denne drivenhed er et specialfremstillet produkt. Returnering eller annullering accepteres ikke!
Alle produktbilleder er kun til illustrative formål. Tekniske specifikationer kan ændres.
| Driftstilstand: | S1 |
|---|---|
| Præstation: | 132 kW |
| Hastighed: | 1000 Upm / 6 polig |
| Akslens diameter: | 90 mm |
| Design: | B3 |
| Spænding: | 3 x 400/690 V |
| Rotationsretning: | Links, Rechts |
| Effektivitetsklasse: | IE 3 |
| Driftstilstand: | S1 |
|---|---|
| Præstation: | 132 kW |
| Hastighed: | 1000 Upm / 6 polig |
| Akslens diameter: | 90 mm |
| Design: | B3 |
| Spænding: | 3 x 400/690 V |
| Rotationsretning: | Links, Rechts |
| Effektivitetsklasse: | IE 3 |