CMRV110/050 DC350, 12V, 0,5 kW, 3,8 o/min, IP66 snekkegearmotor
Information om produktet "CMRV110/050 DC350, 12V, 0,5 kW, 3,8 o/min, IP66 snekkegearmotor"
Dobbelt snekkegear med DC-motor, IP66, effekt=0,5 kW, hastighed=3,8 o/min
Spænding=1 x 12 Volt, beskyttelsesklasse=gearkasse IP55, motor IP66, strømforbrug=12 V/58,8 A,
Driftstilstand=S2 (korttidsdrift), hulaksel=42 mm, motorhastighed=2 poler, udvekslingsforhold (i)=750,
Drejningsmoment=645 Nm, servicefaktor (f.s.)=2,0, tilslutning=spændebolt, vægt=46,5 kg.
Gearmotoren kan drives i begge omdrejningsretninger og er forsynet med oliepåfyldning.
I henhold til VDE 0105 og IEC 364 må alt arbejde på det elektriske drev kun udføres af kvalificeret personale.
Fra gearkassestørrelse 110 skal installationspositionen også specificeres.
Alle produktbilleder er uforpligtende eksempler!
| Drejningsmoment: | 501 bis 1000 Nm |
|---|---|
| Præstation: | 0,25 kW |
| Hastighed: | 1 bis 4,9 Upm |
| Akslens diameter: | 42 mm |
| Design: | Dobbelt snekkegear |
| Spænding: | 12 V DC |
| Beskyttelsesklasse: | IP66 |
| Serie: | CMRV-Serie |
| Drejningsmoment: | 501 bis 1000 Nm |
|---|---|
| Præstation: | 0,25 kW |
| Hastighed: | 1 bis 4,9 Upm |
| Akslens diameter: | 42 mm |
| Design: | Dobbelt snekkegear |
| Spænding: | 12 V DC |
| Beskyttelsesklasse: | IP66 |
| Serie: | CMRV-Serie |